Agroturystyka
podobnie jak Beskidy
a w nich bogata w przepiękne pejzaże - Wisła
zawsze gościnne i przygotowane na przyjęcie gości.

 Atrakcje w okolicyDla lepszej orientacji w terenie
proponujemy rozpocząć spacer od Kamratówki w kierunkach podanych niżej.

W lewo lub w prawo
                                od Kamratówki


Wisła - królowa polskich rzek
Rzeka Wisła płynie za naszym płotem, Po otwarciu tej strony przekonasz się, że Wisła to nie tylko woda ale wiele cudownie pięknych miejsc które ONA utworzyła."Bajeczna Ciuchcia"- PKP retro
Trasa tej „Ciuchci” przebiega obok Kamratówki. Jadąc w lewo możesz dojechać do Wisły Czarne a w prawo na końcowej stacji znajdziesz się w samym centrum Wisły obok placu B.Hoffa.Spacerkiem po „gróniach”
Po kilkudziesięciu metrach możesz rozpocząć swój spacer ścieżkami spacerowymi opisanymi na tej stronie

 

W lewo
            od Kamratówki

kierunek: Szczyrk i Bielsko Biała 

Wędrówka po karczmach wiślańskich
Jedna z karczm opisanych na tej stronie a znajdująca się w odległości ok. 600 metrów to „Górolsko izba” Można tam zjeść dobrze i po umiarkowanych cenach.Zimowe szaleństwo
Z okna apartamentu 4a; 4b gdy spojrzysz w górę można zobaczysz dwa wyciągi „Nowa Osada” jeden dla początkujących drugi dla zawansowanych. Trasa jest oświetlona a w razie potrzeby sztucznie zaśnieżana. Obok duży wygodny parking. Odległość od Kamratówki ok. 500 metrów.


Skansen i „Drewutnia”
Po przejściu o. 650 metrów przed światłami skręć w prawo i po ok. 100 metrach znajdziesz się na terenie Skansenu wsi wiślańskiej. W centralnym punkcie Znajduje się „Drewutnia” stara góralska karczma.


Wodospad na Wisełce
W pobliżu Skansenu znajduje się wodospad – piękny o każdej porze roku. Odległość od Kamratówki ok. 800 metrów


 
Skocznie narciarskie

W odległości ok. 1700 metrów od Kamratówki znajduje się jedna z wielu skoczni ale ta największa i najnowocześniejsza.. Obecnie w budowie. Ale jak zapowiadają fachowcy od sportu będzie się czym pochwalić.


Hodowla pstrąga z tradycjami
Dawno temu … przed dziesiątkami lat … pstrągi z tej wylęgarni „gościły” na stołach dworu Habsburgów. Teraz także Ty możesz zamówić sobie wyśmienitego pstrąga nawet tradycyjnie wędzonego przez właścicieli tej historycznej hodowli. Odległość od Kamratówki ok. 1500 metrów.


Jezioro Czerniańskie
Jezioro z zaporą, które jest zbiornikiem wody pitnej. Do jeziora wpadają dwie Wisełki Biała i Czarna. Okolice jeziora to niezwykle malownicze ścieżki spacerowe w otoczeniu przyrody i w niczym niezmąconej ciszy. Odległość od Kamratówki ok. 2800 metrów.


Zameczek Prezydenta RP
Czynna siedziba obecnie urzędujące Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Zameczek Chroniony jest przez żołnierzy BOR – u. Jednak można go zwiedzać. Odległość od Kamratówki ok. 5000 metrów.

Chata Jana Kocyana 
Dziwna atrakcja Wisły. Istnieje we wszystkich folderach i reklamach Wisły ale prawie nikt jej nie widział ... Odległość od Kamratówki ok. 1900 metrów

 

W prawo
            od Kamratówki

kierunek: centrum Wisły

Urokliwe doliny wiślańskie
Najbliższa dolina położona ok. 500 metrów od Kamratówki, to dolina Gościejów. Dolina o bardzo łagodnym nachyleniu. Jak wszystkie doliny także jest w większości zacieniona. Nadaje się także do jazdy rowerem dla osób w różnym wieku i kondycji.


Korty tenisowe, boisko sportowe, kamping
Kompleks sportowo – rekreacyjny pod nazwą „Jonidło” znajduje się od Kamratówki tylko w odległości ok. 650 metrów. Możesz pograć w tenisa nawet gdy rakiety zostały w domu, ponieważ na miejscu można je wypożyczyć.

Sportowe trofea Adama Małysza
Tuż za stacją znajduje się duża tablica z informacją i zdjęciem Adama Małysza trzymającego „kryształową kulę” Odległość od Kamratówki ok 1700 metrów
 
 
Informacje dotyczące tzw. „spraw przyziemnych”
nie możemy zaliczyć do atrakcji ale są one
bardzo przydatne gościom u nas wypoczywającym.

sklep spożywczy – 90 metrów;
sklep mięsny – 70 metrów;
sklep warzywny – 100 metrów,
sklep motoryzacyjny – 90 metrów;
fryzjer męski i damski – 250 metrów;
dyskoteka i dancingi  – 70 metrów;
stacja kontroli pojazdów– 100 metrów;
naprawa samochodów – 100 metrów;
stacja benzynowa - 1500 metrów
kościół katolicki – 150 metrów;Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/kamratowka/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php:466) in /home/users/kamratowka/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php on line 430
MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/kamratowka/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php:466) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /home/users/kamratowka/public_html/manager/includes/document.parser.class.inc.php 
  Line: 430 
  Line 430 source: header($header);  
 
Parser timing
  MySQL: 0.0149 s s(5 Requests)
  PHP: 0.0305 s s 
  Total: 0.0455 s s