Agroturystyka
podobnie jak Beskidy
a w nich bogata w przepiękne pejzaże - Wisła
zawsze gościnne i przygotowane na przyjęcie gości.

Źródło: Wiślańskie Centrum Iformacji Turystycznej

Ścieżki spacerowe - zima

A jest gdzie spacerować i podziwiać piękno naszych wiślańskich okolic. Mając to na uwadze chcemy Wam zaproponować kilka wariantów tras spacerowych. Są one w zimie odśnieżone i przy niewielkim mrozie i słonecznej pogodzie dostarczą nam niezapomnianych doznań i wrażeń (bajkowe pejzaże i przepiękne panoramy).

Trasa pierwsza
– panorama z Jarzębatej

Z ulicy Jasnej wychodzimy na ulicę Wyzwolenia, skręcamy w prawo. Po przejściu ok. 1200 metrów (po drodze mijamy „Karczmę Beskidzką” Kamping „Jonidło” hotel „Bavaria” ) dochodzimy do skrzyżowania przed mostem na rzece Wisła. Skręcamy w prawo i dochodzimy do ulicy Willowej. Następnie ulicą Olimpijską a potem ul. 11 Listopada docieramy na Osiedle Jarzębata, skąd rozpościera się przepiękna panorama.
Tam i z powrotem ok. 6 km.

Trasa druga
– spacerkiem do Piechniczka

Początek trasy aż do ulicy Olimpijskiej jak opisano w trasie nr 1
Następnie idziemy ul. Górnośląską, ul. Kamienny (za DW „Cisówka” ) do „Piechniczka” skąd również przepiękne widoki.
Tam i z powrotem ok. 5 km.
O ile jest droga dalej odśnieżona można przejść na Szemków i przełęczy pod Bukową zejść do ul. Bukowej (obok hotelu „Gołębiewski”)

Trasa trzecia
– bulwary nadrzeczne

Z ulicy Jasnej wychodzimy na ulicę Wyzwolenia, skręcamy w prawo. Po przejściu ok. 1200 metrów (po drodze mijamy „Karczmę Beskidzką” Kamping „Jonidło” hotel „Bavaria” ) dochodzimy do skrzyżowania przed mostem na rzece Wisła. Skręcamy w ścieżkę spacerową biegnącą wzdłuż rzeki Wisła, dochodzimy do mostu skręcamy lekko w lewo wchodzimy do parku, którym dochodzimy aż do centrum Placu Hoffa (jeżeli ścieżka jest zbyt zaśnieżona do placu Hoffa dochodzimy ulicą biegnącą obok kościoła ewangelickiego i „Ogólniaka” ) .
Idziemy cały czas prosto przez centrum Wisły i dochodzimy do kościoła katolickiego (mijając dworzec PKP, PTTK i dworzec PKS) potem do Osiedla Zdejszy, dalej chodniczkiem popod Czajką do mostu w dolinie Jawornika i drugą stroną rzeki bulwarami wracamy do centrum.
Długość ok. 8 km.

Trasa czwarta – spacerkiem ul. Spacerową na Groniczek

Aby dojść do cmentarza, należy z Kamratówki wyjść na główną ulicę Wyzwolenia i skręcić w lewo i po ok. 100 metrach skręcamy w prawo w ul. Na Groń, którą dochodzimy do ul. Spacerowej i wędrujemy nią aż na cmentarz Na Groniczku. Po drodze podziwiamy przepiękne widoki panoramy Wisły . Schodzimy nad rzekę, przechodzimy kładką na drugą stronę i bulwarem dochodzimy do ul. Jasnej Po drodze możemy zatrzymać się w Karczmie Beskidzkiej lub restauracji – hotelu „Bavaria” .
Długość rasy o. 4,5 km.

Trasa piąta
– wędrówka na Stecówkę doliną Czarnej Wisełki

Po wyjściu z Kamratówki na ulicę Wyzwolenia skręcamy w lewo i po ok. 350 metrach po lewej stronie na przystanku PKS wsiadamy do autobusu i dojeżdżamy do przystanku Wisła Czarne I. Dalej wędrujemy doliną do potoku Ciepłego, odbijamy na prawo na Stecówkę, gdzie zatrzymać się można w schronisku, rozgrzać czymś gorącym i skosztować świeżutkich kołaczyków. Następnie maszerujemy przez Szarculę na przełęcz Kubalonka. Stąd najbliższym autobusem zjeżdżamy do Wisły i wysiadamy na przystanku obok sklepu spożywczego „Bajeczka” . Wracamy ok. 300 metrów i po chwili jesteśmy znowu w Kamaratówce.
Długość trasy ok. 7 km.

Trasa szósta
– wędrówka doliną Czarnej Wisełki
   do schroniska pod Baranią Górą

Podobnie jak opisano trasie nr 5 dojeżdżamy autobusem PKS – u: Wisła – Wisła Czarne.
Wysiadamy na przystanku Wisła Czarne I i wędrujemy doliną Czarnej Wisełki do schroniska na polanie Przysłop pod Baranią Górą.
Tam i z powrotem ok. 12 km.

Trasa siódma
– spacerkiem obok Zameczku Prezydenckiego

Z ulicy Jasnej wychodzimy na ulicę Wyzwolenia, skręcamy w prawo. Po przejściu ok. 1200 metrów (po drodze mijamy „Karczmę Beskidzką” Kamping „Jonidło” hotel „Bavaria” ) dochodzimy do skrzyżowania przed mostem na rzece Wisła.. Przechodzimy na drugą stronę Wisły, skręcamy w lewo i po ok. 50 metrach wsiadamy do autobusu PKS – u. Dojeżdżamy na Kubalonkę. Potem idziemy z Kubalonki na Szarculę następnie przechodzimy drogą obok Zameczku Prezydenckiego. W Dolnym Zamku możemy zrobić przerwę na gorącą herbatę lub kawę. Dalej schodzimy do przystanku Wisła Czarne I lub wędrujemy na przystanek dalej nad zaporę. Wsiadamy do autobusu PKS – u i wysiadamy na przystanku obok sklepu spożywczego „Bajeczka” . Wracamy ok. 300 metrów i po chwili jesteśmy znowu w Kamaratówce.
Długość trasy ok. 4 km.

powrót - Spacerkiem po gróniach


MODx Content Manager »

« MODx Parse Error »

MODx encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« Execution of a query to the database failed - Duplicate entry '2147483647' for key 'PRIMARY' »
      SQL: INSERT INTO `baza23175_14`.modx_log_operating_systems(id, data) VALUES('3015360460', 'Not identified')
      [Copy SQL to ClipBoard]
 
Parser timing
  MySQL: 0.0058 s s(5 Requests)
  PHP: 0.0895 s s 
  Total: 0.0953 s s